728 x 90

Το πρόγραμμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΚ

Το πρόγραμμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΚ


Η πρώτη σέντρα στις 10 Οκτωβρίου – Δεν κατεβαίνει ο Ποσειδώνας Καβάλας

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Καβάλας έγινε γνωστό το πρόγραμμα των
τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών της νέας χρονιάς, ήτοι για το διάστημα από 10/10 έως και
1/11. Με μια πρώτη ματιά πρέπει να σταθούμε στο γεγονός ότι θα απουσιάσει τελικά, ενώ
είχε δηλώσει συμμετοχή, από το πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας μια από τις ιστορικές
ομάδες της Καβάλας, ο Ποσειδών Καβάλας. Αυτό σημαίνει ότι η εν λόγω διοργάνωση θα
πραγματοποιηθεί με 9 συλλόγους.

Το πρόγραμμα

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική (10-11/10)
Κεραυνός Κρηνίδων -Βύρωνας Καβάλας
Βρασίδας Ν. Περάμου- Κεραυνός Ελευθερών
Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Ορφέας Ελευθερούπολης – Άρης Ζυγού
Άρης Πηγών- Άρης Πρίνου
Αστέρας Φωλιάς -Δόξα Θεολόγου
Αναγέννηση Λιμεναρίων -Δόξα Αμυγδαλεώνα

2η αγωνιστική (17-18/10)
Βρασίδας Ν. Περάμου- Κεραυνός Κρηνίδων
Κεραυνός Ελευθερών- Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας
Δόξα Αμυγδαλεώνα- Ορφέας Ελευθερούπολης
Άρης Ζυγού -Άρης Πηγών

Δόξα Θεολόγου-Άρης Πρίνου
Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Αστέρας Φωλιάς

3η αγωνιστική (24-25/10)
Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Βρασίδας Ν. Περάμου
Ορφέας Ελευθερούπολης -Βύρωνας Καβάλας
Αστέρας Φωλιάς -Κεραυνός Ελευθερών
Άρης Πηγών- Δόξα Αμυγδαλεώνα
Άρης Πρίνου -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Δόξα Θεολόγου -Άρης Ζυγού
Κεραυνός Κρηνίδων- Αναγέννηση Λιμεναρίων

4η αγωνιστική (31/10 -1/11)
Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Κεραυνός Κρηνίδων
Βρασίδας Ν. Περάμου-Αστέρας Φωλιάς
Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Άρης Ζυγού
Αναγέννηση Λιμεναρίων -Ορφέας Ελευθερούπολης
Κεραυνός Ελευθερών- Άρης Πρίνου
Δόξα Αμυγδαλεώνα- Δόξα Θεολόγου

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική (10-11/10)
Μ.Α. Φιλίππων- Ηρακλής Καβάλας
Απόλλων Χρυσοχωρίου- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΠΑΟΚ Καβάλας -Κεραυνός Καλλιράχης
Ατρόμητος Ακροβουνίου- Ναζιανζός Ν. Καρβάλη
Ατρόμητος Χαλκερού- Μακεδονικός Αγιάσματος
Θράκη Γραβούνα -Καβάλα 2004
Ασπίδα Πολυστύλου- Θεαγένης
ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αμισιανών

2η αγωνιστική (17-18/10)
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης- Θράκη Γραβούνα
Απόλλων Χρυσοχωρίου -Μ.Α. Φιλίππων
Ηρακλής Καβάλας -ΠΑΟΚ Καβάλας
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Ακροβουνίου
Κεραυνός Καλλιράχης -Ατρόμητος Χαλκερού
Μακεδονικός Αγιάσματος- Ασπίδα Πολυστύλου
Καβάλα 2004 -Μακεδονικός Αμισιανών
Θεαγένης- ΑΕΚ Καβάλας

3η αγωνιστική (24-25/10)
ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος
Μ.Α. Φιλίππων -ΠΑΟΚ Καβάλας
Ατρόμητος Ακροβουνίου -Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ατρόμητος Χαλκερού -Ηρακλής Καβάλας
Θράκη Γραβούνα -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Ασπίδα Πολυστύλου -Κεραυνός Καλλιράχης
Μακεδονικός Αμισιανών -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Καβάλα 2004 –Θεαγένης

4η αγωνιστική (31/10- 1/11)
Απόλλων Χρυσοχωρίου- Θράκη Γραβούνα
Ατρόμητος Ακροβουνίου -Μ.Α. Φιλίππων
ΠΑΟΚ Καβάλας -Ατρόμητος Χαλκερού
Ηρακλής Καβάλας- Ασπίδα Πολυστύλου
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Μακεδονικός Αμισιανών
Κεραυνός Καλλιράχης -ΑΕΚ Καβάλας
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης –Θεαγένης
Μακεδονικός Αγιάσματος- Καβάλα 2004

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική (10-11/10)
Φίλιππος Χρυσοκάστρου -Α.Σ. Παγγαίο
Άγιος Λουκάς-Πανιώνιος Ξεριά
Ακαδημία Ελπίδες -Οι Λύκοι
ΑΟ Ποταμιάς- ΑΕ Πιερέων 2004
**Ρεπό: Αίας Παναγίας

2η αγωνιστική (17-18/10)
Α.Σ. Παγγαίο -ΑΕ Πιερέων 2004
Οι Λύκοι -Φίλιππος Χρυσοκάστρου
Ακαδημία Ελπίδες- Άγιος Λουκάς
Αίας Παναγίας-ΑΟ Ποταμιάς
**Ρεπό: Πανιώνιος Ξεριά

3η αγωνιστική (24-25/10)

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ακαδημία Ελπίδες
ΑΕ Πιερέων 2004 -Οι Λύκοι
Α.Σ. Παγγαίο -Αίας Παναγίας
ΑΟ Ποταμιάς- Πανιώνιος Ξεριά
**Ρεπό: Άγιος Λουκάς

4η αγωνιστική (31/10-1/11)
Πανιώνιος Ξεριά -Α.Σ. Παγγαίο
Ακαδημία Ελπίδες -ΑΕ Πιερέων 2004
Οι Λύκοι -Αίας Παναγίας
Φίλιππος Χρυσοκάστρου -Άγιος Λουκάς
**Ρεπό: Α.Ο. Ποταμιάς
**Δεν αποκλείονται αλλαγές στο πρόγραμμα κυρίως για τους αγώνες που αφορούν στους
συλλόγους της Θάσου.

Νέα σε εικόνες


Ελλάδα

Αγροτικά