728 x 90

Πέταξε ψηλά ο Αετός

Πέταξε ψηλά ο Αετός

ΕΠΣΚ

Επικράτησε της Δόξας Θεολόγου με 3-5

epskkavala2016

1

Ο
Αετός Ορφανού έπαιξε σαν πρωταθλητής στο γήπεδο του Ποτού στη κόντρα με την τοπική Δόξα Θεολόγου και επικράτησε με 3-5. Εξάρα για τον Ηρακλή Καβάλας για την 21η αγωνιστική. “Διπλά” για Κεραυνό Πέρνης, Αετό Ερατεινού και ΜΑ Αντιφιλίππων, Ισοπαλίες σε Βερούλειο και Κρηνιδες.

 

Αποτελέσματα (21η αγωνιστική)

 

Άρης Ακροποτάμου-Ναζιανζός 0-3 α.α.

ΑΕ Καβάλας-Βύρων Καβάλας   0-0

Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Πέρνης 1-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-0

Ολυμπιακός Καβάλας-Αετός Ερατεινού 2-3

Ηρακλής Καβάλας- Βρασίδας Ν. Περάμου   6-0

Απόλλων Χρυσοχωρίου- ΜΑ Αντιφιλίππων 0-2

Δόξα Θεολόγου- Αετός Ορφανού   3-5

 

Βαθμολογία

 

Αετός Ορφανού (62-12) 50 (**)

Ηρακλής Καβάλας (52-8) 48 (**)

ΜΑ Αντιφιλίππων (57-16) 48

Δόξα Θεολόγου (50-12) 45 (**)

Ορφέας Ελευθερούπολης (51-24) 42 (**)

Κεραυνός Πέρνης (44-23) 40

Κεραυνός Κρηνίδων (31-22) 33 (**)

Βρασίδας (31-36) 25

ΑΕ Καβάλας (23-30) 25 (**)

Αναγέννηση Λιμεναρίων (28-27) 25 (**)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (22-31) 25

Απόλλων Χρυσοχωρίου (26-39) 24

Βύρων Καβάλας (21-39) 16

Αετός Ερατεινού (19-70) 16

Ολυμπιακός Καβάλας (16-81) 4 (**) (***)

Άρης Ακροποτάμου   — –

*Ο Άρης Ακροποτάμου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

(**) Έχουν αγώνα λιγότερο.

(***) Ο Ολυμπιακός Καβάλας έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 13-14/2/2016)

 

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Άρης Ακροποτάμου

Ναζιανζός- Δόξα Θεολόγου

ΜΑ Αντιφιλίππων – ΑΕ Καβάλας

Αετός Ορφανού – Κεραυνός Κρηνίδων

Βύρων Καβάλας- Ηρακλής Καβάλας

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Ολυμπιακός Καβάλας

Βρασίδας – Ορφέας Ελευθερούπολης

Κεραυνός Πέρνης- Αετός Ερατεινού

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Με νίκη συνέχισε ο Άρης Ζυγού, εκτός έδρας Χ για τη Νέα Καρυά

 

Στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας έγινε η 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου, εξ αναβολής παιχνίδια από την 10η και 13η αγωνιστική του 1ου ομίλου και ένα ματς της 18ης αγωνιστικής. Ο πρωτοπόρος Άρης Ζυγού συνέχισε με νίκη, εκτός έδρας ισοπαλία για τον Εθνικό Ν. Καρυάς.

 

Αποτελέσματα

 

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ     1-1

 

1ος όμιλος (13η αγωνιστική)

Δόξα Αμυγδαλεώνα- Ατρόμητος Λεκάνης 5-1

Θεαγένης- Εθνικός Ν. Καρυάς   0-0

Μυρμιδόνες- Άρης Πρίνου   2-0

 

1ος όμιλος (18η αγωνιστική)

Άρης Πηγών-Αίας Παναγίας 1-1

 

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

ΑΣ Παγγαίο- Μακεδονικός Αμισιανών   2-0

Ασπίδα Πολυστύλου- Δόξα Λυδίας   1-3

Ν.ΜΑ Ορφανίου- Ένωση Παγ. Δρυάδας   2-0

Άρης Ζυγού- ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα   3-0

Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου- ΑΟ Ελαιοχωρίου 3-1

Κεραυνός Ελευθερών- ΜΑ Φιλίππων   4-0

Ρεπό: Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Βαθμολογία

 

1ος όμιλος (15η αγωνιστική)

 

Εθνικός Ν. Καρυάς (36-8) 38

Άρης Πηγών (31-17) 31 (**)

Αίας Παναγίας (24-18) 27

Θεαγένης (30-22) 27

Άρης Πρίνου (26-27) 20

ΑΟ Ποταμιάς (30-26) 17 (*)

Ατρόμητος Χαλκερού (19-20) 17 (*)

Θράκη Γραβούνας (18-21) 16 *(*)

Πανιώνιος Ξεριά (16-25) 14

Ατρόμητος Λεκάνης (17-36) 12

Δόξα Αμυγδαλεώνα (20-23) 11

Μυρμιδόνες Καβάλας (15-23) 10 *

ΠΑΟΚ (14-30) 9

(**) Έχει παιχνίδι περισσότερο.

 

2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

 

Άρης Ζυγού (29-11) 31 *(*)

Μακεδονικός Αμισιανών (24-16) 29

ΑΣ Παγγαίο (24-18) 28 (*)

Φρίξος Πλατανοτόπου (29-15) 28 *(***)

Ν.ΜΑ Ορφανίου (18-19) 24 (*)

Κεραυνός Ελευθερών (20-15) 23 (***)

ΑΟ Ελαιοχωρίου (20-20) 18 (*)

Ένωση Παγ. Δρυάδας (23-25) 14 (*)

Δόξα Λυδίας (23-35) 14 (*)

Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου (20-36) 13

ΜΑ Φιλίππων (18-32) 11 (*)

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (24-22) 10 * (*)

Ασπίδα Πολυστύλου (23-31) 10 (**)

* Έχουν κάνει ρεπό

(**) Ένας μηδενισμός και -5β. στην Ασπίδα Πολυστύλου.

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο.

(***) Δύο παιχνίδια λιγότερα.

 

Επόμενη αγωνιστική

 

1ος όμιλος (16η)

 

ΑΟ Ποταμιάς- ΠΑΟΚ

Μυρμιδόνες- Θράκη Γραβούνας

Άρης Πηγών- Θεαγένης

Πανιώνιος Ξεριά- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άρης Πρίνου- Εθνικός Ν. Καρυάς

Ατρόμητος Χαλκερού – Αίας Παναγίας

Ρεπό: Ατρόμητος Λεκάνης

 

2ος όμιλος (εξ αναβολής 13η)

 

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Ελευθερών

ΑΣ Παγγαίο-Ν.ΜΑ Ορφανίου

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα- Ένωση Παγ. Δρυάδας

Δόξα Λυδίας-Φρίξος Πλατανοτόπου

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΜΑ Φιλίππων

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Διπλά για Ποσειδώνα, Καλλιράχη και Απόλλων Δάτου

 

Με εκτός έδρας νίκες συνέχισαν τη προσπάθεια τους στην Γ’ κατηγορία ο Ποσειδών, ο Απόλλων Δάτου και ο Κεραυνός Καλλιράχης. Εντός έδρας νίκη για την Κεραμωτή, χορταστική ισοπαλία (3-3) στο γήπεδο του Πρίνου, ισοπαλία στην Μέλισσα. Νίκη στα χαρτιά για τον Ποντιακό Ποντολιβάδου καθώς η Ελπίδα Κρυονερίου αποχώρησε.

 

Αποτελέσματα (17η αγωνιστική)

 

Ελπίδα Κρυονερίου-Ποντιακός Ποντολιβάδου 0-3α.α.

Κεραμωτή – Φίλιπποι Καβάλας 2-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου- Απόλλων Δάτου 1-3

Καβάλα 2004-Ποσειδών Καβάλας   1-3

Φάρος Μαριών- Μαίανδρος Γέροντα   3-3

Μακεδονικός Μέλισσας- Άγιος Λουκάς 2-2

Οι Λύκοι – Κεραυνός Καλλιράχης   0-3

Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

 

Βαθμολογία

 

Ποσειδών Καβάλας (47-13) 37 (**)

Ποντιακός Ποντολιβάδου (35-16) 33 *

Μαίανδρος Γέροντα (40-23) 32

Φίλιπποι Καβάλας (30-21) 28

Κεραμωτή (41-29) 27

Απόλλων Δάτου (36-27) 26 (**)

Κεραυνός Καλλιράχης (28-15) 24 (**)

Καβάλα 2004 (30-29) 22

Φάρος Μαριών (22-25) 22

Ελπίδα Κρυονερίου (26-38) 16 (****)

Λύκοι (22-39) 15 (**)

Μακεδονικός Μέλισσας (25-29) 14 (**)

Άγιος Λουκάς (20-28) 12 (**)

Ατρόμητος Ακροβουνίου (12-42) 4 (**)

Ελπίδες Καβάλας (19-59) -3 * (**) (***)

*Έχουν κάνει ρεπό.

(**) Έχουν αγώνα λιγότερο.

(***) Οι Ελπίδες Καβάλας έχουν δύο μηδενισμούς και -4 βαθμούς.

(****) Η Ελπίδα Κρυονερίου έχει δύο μηδενισμούς και -4β.

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 13-14/2)

 

Ποντιακός Ποντολιβάδου – Ελπίδες Καβάλας

Ποσειδών Καβάλας- Ατρόμητος Ακροβουνίου

Φίλιπποι Παληού- Μακεδονικός Μέλισσας

Απόλλων Δάτου- Φάρος Μαριών

Μαίανδρος Γέροντα- Άγιος Λουκάς

Οι Λύκοι – Ελπίδα Κρυονερίου

Κεραυνός Καλλιράχης- Καβάλα 2004

Ρεπό: Κεραμωτή

Νέα σε εικόνες


Ελλάδα

Αγροτικά